biuro@wlzkancelaria.pl
ul. Smulikowskiego 5, lok. 5 Warszawa

Obserwuj nas:

DivorceFamily LawMarriageSeparationRozwód czy separacja?

17 czerwca 20200

Kiedy na wspólnej drodze małżonków pojawia się poważny kryzys i nie widzą oni możliwości kontynuowania wspólnego życia, w ich głowach pojawia się pytanie – co dalej? Co będzie dla nas lepsze? Rozwód czy separacja?

Pomimo, iż decyzja o rozwodzie lub separacji zależy od indywidualnej sytuacji w której znajdują się małżonkowie, często to właśnie separacja jest wybierana jako pierwszy krok na drodze do rozstania lub naprawienia swojego związku. Powodów takich decyzji jest co najmniej kilka. Po pierwsze, małżonkowie chcą dają sobie czas na wyzbycie się wszelkich nadmiernych emocji oraz spojrzenie z innej perspektywy na swoje dotychczasowe życie. Po drugie, z różnych względów traktowana jest jako bezpieczniejsze rozwiązanie problemu – wciąż razem, ale jednak osobno.
Tymczasem separacja, wbrew powszechnym opiniom nie jest tylko „chwilowym zawieszeniem” małżeństwa, lecz pociąga za sobą szereg skutków prawnych, które w efekcie mogą przyczynić się do pogorszenia sytuacji małżonków i finalnie decyzji o rozwodzie. Przed podjęciem jakiekolwiek decyzji warto zapoznać się ze wszelkimi możliwymi konsekwencjami planowanych działań.

Opracowana przez nas broszura Rozwód czy separacja? w sposób wyczerpujący odpowiada na pytania kiedy można orzec rozwód, a kiedy separacje, jakie są ich skutki, a także jak uzyskać separację lub wziąć rozwód.

POBIERZ PORADNIK ROZWÓD CZY SEPARACJA

📌Jeśli masz problem z rozpoczęciem procedury rozwodowej lub separacyjnej skontaktuj się z nami. Doświadczeni prawnicy dokładnie przeanalizują i ocenią Twoją sytuację oraz pomogą Ci we wszelkich formalnościach na każdym etapie postępowania  KONTAKT

Administrator

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczono *

Jakakolwiek informacja, artykuł czy wpis zamieszczony na niniejszej stronie nie jest i nie może być uznawany za poradę prawną, gdyż stan faktyczny i prawny dotyczący poszczególnych sytuacji każdorazowo wymaga odrębnej analizy. Stanowczo odradzane jest wykorzystywanie informacji, artykułów czy wpisów zamieszczonych na niniejszej stronie, bez uprzedniej konsultacji z prawnikiem. Wszelkie działania podejmowane bez uzyskania profesjonalnej pomocy prawnej mogą wiązać się ze znacznym ryzykiem.